Dziecięce kodowanie ruch, zabawa i śpiewanie

Kodowanie staje się ważnym kierunkiem w edukacji na wszystkich poziomach kształcenia. Aby dziecko z powodzeniem kodowało, powinniśmy zacząć uczyć krytycznego myślenia już na etapie przedszkola. Dzięki rozwijaniu od najmłodszych lat sprawności fizycznej oraz muzycznej u dzieci osiągniemy sprawność umysłu, która w przyszłości przełoży się na wspieranie logicznego myślenia i kreatywnych rozwiązań.

Zamierzeniem innowacji jest rozwijanie umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia, wyciągania wniosków, rozwijania orientacji przestrzennej, analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej, ćwiczenie pamięci, zapamiętywania, współpracy w grupie, rozwijanie słuchu muzycznego i poczucia rytmu, rozwijanie wyobraźni muzycznej, wyrabianie zdolności skupienia uwagi, koncentracji.

Udział w zajęciach realizowanych zgodnie z proponowaną innowacją pomaga rozwijać podstawowe kompetencje, uczy współpracy, rozwija umiejętności komunikacyjne, daje też możliwość wykorzystania zasad fair play w różnych sytuacjach. Ważnym elementem innowacji "Dziecięce kodowanie, ruch, zabawa i śpiewanie" jest zwrócenie przez autorów uwagi na fakt, że bardzo ważną rolę w życiu dzieci odgrywa zabawa, a przez zabawę możemy osiągnąć wiele korzyści wychowawczych. Słuchanie muzyki stymuluje rozwój intelektualny, a ruch wspiera wszelką aktywność fizyczną potrzebną dla zdrowia, zabawy i uśmiechu dzieci. Ruch, zabawa i śpiewanie w parze z kodowaniem daje nam szansę pobudzenia u dzieci zmysłu logicznego myślenia, które w późniejszym życiu dadzą wiele pozytywnych korzyści.

Efekty realizacji wprowadzonej innowacji będzie można zaobserwować w poprawieniu się u dzieci sprawności fizycznej, koordynacji ruchów oraz orientacji przestrzennej oraz logicznego myślenia. Wychowanie w poczuciu istnienia zasad zdrowego trybu życia oraz kreatywnych rozwiązań pozwoli dzieciom stać się w przyszłości mądrymi oraz pozytywnie myślącymi.

Wytworzono:2022-05-26 09:27przez:
Opublikowano:2022-05-26 16:44przez: Redaktor