Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy na stronie Przedszkola Miejskiego Nr 12 Integracyjnego w Jaworznie

Zdrowo jem, więcej wiem.

Po raz kolejny wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasze Przedszkole dołączyło do programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Honorowym patronem programu jest Pierwsza Dama, Agata Kornahauser-Duda.

Według raportu Najwyższej Izby Kontroli, aż 22% dzieci w Polsce cierpi na nadwagę, otyłość lub niedowagę. Projekt skierowany jest do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych, ponieważ to głównie w tym wieku zaczynają się wykształcać nawyki żywieniowe. Edukacją należy objąć również osoby dorosłe, z których dzieci czerpią przykład. 

Cele:

- wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

- uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

- kształcenie rodziców, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Artykuły

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-11 15:12przez:
Opublikowano:2022-05-11 11:59przez: Redaktor
Podmiot udostępniający: PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 12 INTEGRACYJNE W JAWORZNIE
Odwiedziny:5367

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.