Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Witamy na stronie Przedszkola Miejskiego Nr 12 Integracyjnego w Jaworznie

Dziecko w sieci - jak chronić?

Chroń dziecko w Sieci

Internet jest oceanem wiedzy. Możemy znaleźć w nim po prostu wszystko. Służy m.in. do zdobywania informacji, ogladania filmów, bajek, sluchania muzyki czy komunikacji. Niestety znajduje się tam również masa niebezpiecznych treści, na które każdy rodzic musi zwrócić uwagę.

Poniżej znajduje się kilka internetowych stron informacyjnych, które rodzice powinni prześledzić aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo własnego dziecka. Zachęcamy do lektury.

1. Przeglądarka bezpiecznych stron internetowych dla dzieci BeSt 

Fundacja Dzieci Niczyje w ramach projektu Sieciaki.pl przygotowała przeglądarkę bezpiecznych stron internetowych BeSt dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Funkcje programu:
- Skuteczna ochrona dziecka podczas korzystania z Internetu
- Setki przyjaznych i bezpiecznych serwisów dla dzieci 3+
- Blokada dostępu do stron spoza katalogu BeSt, serwisu www.sieciaki.pl Fundacji Dzieci Niczyje
- Nawigacja przyjazna dzieciom
- Łatwa instalacja programu

Program pełni funkcję kontroli rodzicielskiej w Internecie.
Można go pobrać bezpłatnie na stronie: fdds.pl

Kliknij i sprawdź: BeSt

2. Dziecko w sieci

Skonfiguruj ustawienia bezpieczeństwa w urządzeniu. Udostępniając dziecku urządzenie z dostępem do Internetu, należy odpowiednio skonfigurować ich system operacyjny. Jest to dosyć proste i powoduje znaczne ograniczenie dostępu do szkodliwych treści.

Kliknij i sprawdź: Dziecko w sieci

3. Bezpiecznie Tu i Tam

Internetowy kurs dla rodziców "Bezpiecznie Tu i Tam" powstał, aby pomóc opiekunom w zwiększeniu bezpieczeństwa młodych internautów. Uczestnicy kursu dowiadują się czym jest cyberprzemoc, jak unikać zagrożeń w Internecie i jak rozmawiać o nich z dzieckiem, jak odpowiednio zabezpieczyć urządzenia i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Dzięki multimedialnej formie, filmom i animacjom, zdobywanie wiedzy jest proste i atrakcyjne. Kurs jest bezpłatny i przeznaczony do samodzielnej realizacji.

4. O TELEFONIE 800 100 100

800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych.

5. Usługa Norton Family Premier

Wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej
„Usługa Norton Family Premier zapewnia niebywały zestaw środków kontroli rodzicielskiej i funkcji monitorowania dla rodziców dbających o dobro dzieci korzystających z nowoczesnych technologii łączności”.
- Neil J. Rubenking; Przedruk z witryny www.pcmag.com za zgodą jej właściciela. © 2016 Ziff Davis, LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Kliknij i Sprawdź: Norton Family Premier

Drogi rodzicu. Chroń swoje dziecko.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-03 02:18przez:
Opublikowano:2022-05-03 19:26przez: Redaktor
Podmiot udostępniający: PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 12 INTEGRACYJNE W JAWORZNIE
Odwiedziny:3062

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.