Słodkie kodowanie

15 marca obchodzimy Dzień Cukiernika i Piekarza.

Z tej okazji zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w słodkim konkursie:

"Kodujemy i pieczemy".

Konkurs jest związany z realizowaną w naszym przedszkolu innowacją

"Dziecięce kodowanie: ruch, zabawa i śpiewanie".

Co ma wspólnego pieczenie i kodowanie?
W obydwu przypadkach korzystamy z algorytmów!
Algorytm to inaczej przepis. Maszyny, roboty i komputery potrzebują precyzyjnych kodów, aby wykonać poszczególne zadania. Podobnie jest w przypadku instrukcji skręcania mebli, zasad gry planszowej i przepisu na ciasto. Czasami zmiana kolejności w algorytmie może nie wpłynąć na efekt końcowy, a czasami pomijając pewne kroki lub zmieniając ich kolejność nie zrealizujemy naszego celu.

W trakcie wspólnego pieczenia uczymy się odczytywania przepisu i interpretowania go, znaczenia kolejności i precyzji pomiarów, a tym samym podstaw programowania. Takie proste kody uczą dzieci logicznego myślenia, rozumienia i wykonywania zadań zgodnie z zapisaną lub pokazaną instrukcją, a przede wszystkim stanowią okazję do wspólnego spędzania czasu i delektowania się słodkimi efektami pracy.

Zanim wypieki znikną z talerza nie zapomnijcie zrobić kilka zdjęć i przesłać fotorelację na adres:

Na fotorelacje czekamy do 27 marca.

Wytworzono:2023-03-15 15:53przez:
Opublikowano:2023-03-15 15:56przez: Redaktor